WYBÓR DOZOWNIKA I MYDŁA
14.jpg

Na rynku dostępne różne modele dyspenserów, m.in. wolnostojące, przeznaczone do zawieszenia, łokciowe, manualne czy w końcu z czujnikiem ruchu. Duży wybór mamy również, jeśli chodzi o mydło do dozownika. Co sprawdzi się najlepiej – mydło w żelu, płynie, sprayu czy w piance? A może warto postawić na płyn do dezynfekcji?

Mydła do dozownika w płynie są bardzo popularne. Do wyboru mamy mydła z kanistrów – tanie (chociaż należy uważać, czy niska cena idzie w parze z jakością) i w szerokiej gamie barw oraz zapachów, a także wkłady z mydłem, przeznaczone specjalnie do dozowników. Preparaty do mycia rąk w płynie to najczęściej bardzo skondensowane preparaty. Już niewielka ilość takiego mydła wystarczy, aby umyć ręce i skutecznie pozbyć się drobnoustrojów. Warto jednak wiedzieć, że wiele dozowników przystosowanych jest do mydła o określonej gęstości. Jeśli kupimy zbyt rzadki preparat, mydło z dyspensera zacznie ciec, a to wiąże się nie tylko ze spadkiem wydajności urządzenia – cieknące mydło nie będzie wyglądać zbyt estetycznie w łazience. Niestety, takie preparaty mają jeszcze inną wadę. Wielu użytkownikom wydaje się, że dozownik podał zbyt małą ilość płynu i pobierają kolejną porcję. Generuje to większe koszty eksploatacji urządzenia, ponieważ dozownik trzeba uzupełniać częściej.

Mydło do dozownika w pianie napompowane jest powietrzem, dzięki czemu użytkownikom wydaje się, że na ich dłonie trafia większa porcja mydła. W związku z tym osoby korzystające z dyspensera nie pobierają kolejnych porcji i zużywają mniej mydła. Dozownik do mydła w pianie jest więc wydajny, pozwala zmniejszyć koszty eksploatacji urządzenia, a dodatkowo jest bardziej ekologiczny – zmniejsza zużycie mydła, dzięki czemu mniej detergentu trafia do ścieków. Trzeba zaznaczyć, że nawet mała ilość gęstej piany wystarczy, aby dobrze umyć ręce. Co więcej – aby namydlić dłonie pianą, nie trzeba moczyć rąk w wodzie. Nie trzeba jej również zmywać – można, ale równie dobrze do jej usunięcia sprawdzi się suchy ręcznik czy nawilżona chusteczka.


1

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl